Лясковско училище е домакин на национална изложба

За пета поредна година начално училище „Цани Гинчев“ домакинства и организира национална изложба на ученическото творчество под надслов „Заедно“. Партньори на училището са Община Лясковец, Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, Институтът за изследване на интелектуалната недостатъчност и аутистичния спектър на развитие, сдружение „ЗОВ България“. Организаторите обявяват поредното издание на ученическата изява и в срок до 17 май 2021 г. желаещите да участват в петата надпревара трябва да изпратят сканираните си рисунки на имейл адрес: [email protected] Самата инициатива се радва на изключителен интерес от страна на децата както от цяла България, така и от училища в други страни.
Целите на изложбата са да популяризира ролята на съвременното училище за подкрепа на процеса на осъзнаване и приемане на индивидуалността на всеки ученик, да покаже възможностите за развитие на учениците със специални образователни потребности и да популяризира приобщаването като процес.
За поредна година ученици от първи до четвърти клас ще имат право да участват, рисувайки на воля своите мечти, изразявайки мисли, чувства и светоусещане върху белия лист, развивайки творческите си заложби. Всеки участник може да представи по една рисунка на тема: „Моето любимо училище”. По регламент организаторите уточняват още, че няма ограничение относно материалите, инструментите или техниката на рисуване.
Жури, определено със заповед на кмета на община Лясковец д-р Ивелина Гецова, ще разгледа творбите, отговарящи на изискванията, и ще класира най-изявените автори за всяка възрастова група (I, II, III и IV клас). В края на конкурса се класират общо дванадесет рисунки (I, II и III място за всяка възрастова група). За децата, на които се оказва допълнителна подкрепа за личностно развитие, ще има поощрителни награди.
Източник: Вестник Борба










