Първа точка за 17- годишните виолетови надежди след три загуби, Стефан Ангелов води отбора в Пловдив

Юношите на „Етър ВТ“ U17 записаха равенство при гостуването си на „Локомотив“ (Пловдив) в четвъртия кръг на елитната група. „Виолетовите“ завършиха 1:1, като това бе първата спечелена точка за отбора в първенството и първите загубени точки досега за „смърфовете“. В двуострия и оспорван мач накрая великотърновци бяха водени от директора на школата Стефан Ангелов, след като старши треньорът им Николай Катъров подаде оставка след загубата с 1:4 от „Пирин“ /Благоевград/. Очаква се от понеделник отборът да има нов наставник, разговорите се водят с Илко Трифонов.

Пловдивчани владееха инициативата през първата част, като създадоха няколко опасни положения пред вратата на гостите, но реализираха само едно. Точен бе Франческо Георгиев.

През второто полувреме етърци потърсиха промяна и създадоха няколко положения, като при едно от тях “Локомотив” си отбеляза автогол за 1:1. В 80-ата минута “черно-белите” получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Никола Ставрев, който стреля покрай целта.

В заключителните минути решаваща намеса с изчистване от голлинията не позволи на “виолетовите” да си тръгнат с трите точки.

В следващия кръг на 8 септември “Етър ВТ” е домакин на намиращия се точно пред него в класирането ФК “Пловдив 2015”.

Снимки: Сайт “Локомотив” /Пловдив/

Източник: Вестник Борба