BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

Ранно попадение на Кристиян Великов реши левскарското дерби в Стражица

„Левски 1986“ (Стр.) – „Левски“ (Ляск.) 0:1

С гол на Кристиян Великов още в 5-ата минута лясковчани спечелиха с 0:1 гостуването в Стражица. Нападателят се разписа след пас от фланга, като гардира добре топката и я изпрати в мрежата на домакините. Попадението остана единствено в срещата, въпреки че и двата тима имаха доста възможности да променят резултата. В 10-ата минута Борислав Иванов получи топката зад отбраната на гостите, но би над вратата. Веднага след това пак той бе изведен, този път отдясно, и отново би в аут. В 14-ата минута Наско Евтимов пропусна от добра позиция за стражичани, а в 34-тата минута Борислав Иванов повтори упражнението. Последва период на относително равновесие на терена, като следващата голова ситуация се случи чак в 40-ата минута. Тогава Кристиян Великов на два пъти би отблизо, но вратарят Ивелин Пройнов и Милев Александров блокираха топката. После пък капитанът на лясковчани Иван Ефтимов от непосредствена близост с глава насочи топката в стоящия на гредата Борислав Иванов вместо във вратата на стражичани и не успя да затвърди аванса на тима си. През втората част двуострата игра продължи, като домакините атакуваха с повече хора, но контрите на гостите също носеха опасност. В 56-ата минута Боев пресече опасно подаване на Борислав Иванов към непокрития пред празната врата Наско Евтимов и предотврати изравняване.